Aktualu ukrainiečiams: trumpinama socialinio darbuotojo profesinės kvalifikacijos pripažinimo procedūra

Data

2022 03 28

Įvertinimas
0
111.jpg

Siekiant padėti iš karo zonos pabėgusiems ukrainiečiams kuo sklandžiau integruotis ir įsidarbinti pagal specialybę, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas trumpina socialinio darbuotojo profesinės kvalifikacijos pripažinimo procedūrą bei supaprastina dokumentų pateikimo tvarką.  
 
Planuojama, kad visas procesas užtruks iki 1 mėnesio.

Bus taikoma lankstesnė procedūra, sumažinant formalumus iki minimumo, - reikės pateikti tik būtiniausius dokumentus. Šių dokumentų tikrumą galės patvirtinti pareiškėjas, neprašant notaro ar atitinkamos institucijos tvirtinimo. Turės būti pateiktas tik būtiniausių dokumentų (diplomo ar kito socialinio darbuotojo profesinę kvalifikaciją patirtinančio dokumento) vertimas į lietuvių kalbą.
 
Tuo atveju, jeigu Ukrainos pilietis neturėtų socialinio darbuotojo diplomo ar kito dokumento, Departamentas nagrinėtų kitą pareiškėjo ar kitų institucijų pateiktą informaciją apie įgytą išsilavinimą, su socialiniu darbu susijusią veiklą. 
 
Ukrainos piliečių socialinių darbuotojų kvalifikacija, įgyta Ukrainoje ar kitoje valstybėje, pripažįstama pagal:

Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymą

ir

Dėl valstybių narių ir trečiųjų valstybių piliečių profesinės kvalifikacijos, įgytos trečiosiose valstybėse, pripažinimo, siekiant dirbti Lietuvos Respublikoje pagal socialinio darbuotojo profesiją, tvarkos aprašo patvirtinimo.

Pasiteirauti dėl socialinių darbuotojų profesinės kvalifikacijos pripažinimo:
Inga Sapkaitė
Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Telefonas: + 370 658 82189 
El. paštas: [email protected]