Dažniausiai užduodami klausimai

Neradote naudingos sau aktualios informacijos? Užduokite klausimą
Profesinės kompetencijos tobulinimo / atestacijos klausimai 15

Supervizijos procesui turi vadovauti profesionalus supervizorius, baigęs specialias supervizorių rengimo studijas ar mokymus, atitinkančius europinius supervizorių rengimo standartus (nustatytus Association of National Organisations for Supervision in Europe), ir turintis tai patvirtinantį dokumentą.

Ne, kvalifikacinė kategorija suteikiama tik atestacijos metu. Profesine kvalifikacija ≠ Kvalifikacinė kategorija

Taip, jei atitinkate norimos kvalifikacinės kategorijos reikalavimus.

Jeigu asmeniui buvo suteikta socialinio darbuotojo kvalifikacinė kategorija pagal iki 2021 m. rugsėjo 30 d. galiojusį Socialinių darbuotojų atestacijos tvarkos aprašą, ji laikoma žemiausia ir šio darbuotojo pareiginės algos pastovioji dalis didinama 15 procentų, jeigu vyresniojo socialinio darbuotojo – ji laikoma aukštesne ir šio darbuotojo pareiginės algos pastovioji dalis didinama 20 procentų, jeigu socialinio darbuotojo eksperto – ji laikoma aukščiausia ir šio darbuotojo pareiginės algos pastovioji dalis didinama 30 procentų.

 

SD siekiantis įgyti eksperto kvalifikacinę kategoriją, pateikia reikalaujamus dokumentus per Departamento informacinę sistemą. Vėliau prašymas svarstomas VAK posėdyje, kuriame privalo dalyvauti atestuojamas socialinis darbuotojas. Suteikus eksperto kvalifikacinę kategoriją išduodamas kvalifikacinės kategorijos pažymėjimas.

Užskaitomas vadovavimas tik socialinio darbo (ne socialinės pedagogikos ar individualios priežiūros )  studentų praktikai. Turi būti pateikta tinkamos formos pažyma, užpildyta ir patvirtinta įstaigos, kurioje vyko praktika, antspaudu bei vadovo parašu. Pažymoje privalo būti nurodyta vadovavimo studentų praktikai trukmė valandomis.

Darbuotojai privalo periodiškai dalyvauti supervizijose: socialiniai darbuotojai – ne mažiau kaip  8 akademines valandas per kalendorinius metus, socialinių paslaugų įstaigų vadovai – ne mažiau kaip 4 akademinės valandas per kalendorinius metus.

Vyresniojo socialinio darbuotojo bei vyriausiojo socialinio darbuotojo kvalifikacinės kategorijos pažymėjimai neišduodami. Duomenis apie suteiktą kategoriją bei atitinkamas įsakymas keliami į Departamento informacinės sistemos duomenų bazę. Esant poreikiui, įsakymą galima atsispausdinti. 

Reikalavimas privalomai dalyvauti supervizijose taikomas nuo 2021 m. spalio 1 d.

Už 2022 m. socialiniai darbuotojai turi pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad dalyvavo supervizijoje ne mažiau kaip 8 ak. valandas per kalendorinius metus, socialinių paslaugų įstaigų vadovai – ne mažiau kaip 4 ak. valandas per kalendorinius metus.

Už 2021m. socialiniai darbuotojai turi pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad dalyvavo supervizijoje ne mažiau kaip 8 ak. valandas per kalendorinius metus, socialinių paslaugų įstaigų vadovai – ne mažiau kaip 6 ak. valandas per kalendorinius metus.

Jei 2021 m. įstaigoje nebuvo vykdyta supervizija, prašome pateikti aiškinamąjį raštą, pasirašytą įstaigos vadovo, nurodant priežastį kodėl nebuvo vykdyta supervizija (nebuvo suplanuotos lėšos, supervizija suplanuota vykdyti kitu laiku ir pan.).

Socialiniai darbuotojai privalo periodiškai, ne rečiau kaip 3 kartus per kalendorinius metus, dalyvauti aptariant socialinio darbo praktinius atvejus, t. y. dalyvauti intervizijose. Už 2021 m. privaloma pateikti informaciją apie 1 interviziją. Pateikiamas įstaigos vadovo pasirašytas raštas . Intervizijų trukmės nurodyti nebūtina.

Negalima

Ne. Atestuojantis pirmą kartą galimą įgyti bet kurią kvalifikacinę kategoriją, jei tik asmuo atitinka visus nurodytus reikalavimus.

Profesinės  kompetencijos tobulinimo trukmė per kalendorinius metus turi būti ne mažiau kaip 24 ak. val., iš kurių 8 ak. val. turi sudaryti supervizija ir 16 ak. val. mokymai. Bent 5 ak. val. mokymų turi būti:

- pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka atrinkto juridinio asmens ar kitos organizacijos, jų padalinio, organizuojančių ir (ar) vykdančių socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimą, vadovo ir (ar) Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus patvirtintas socialinių darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo programas;

- pagal aukštųjų mokymo įstaigų, vykdančių socialinio darbo studijas, patvirtintas socialinių darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo programas ir dalyvaudami aukštųjų mokymo įstaigų, vykdančių socialinio darbo studijas, organizuojamose mokslinėse konferencijose;

- pagal Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK programa).

Kreiptis į Socialinių pasaugų priežiūros departamento specialistus dėl atblokavimo, tel. +370 658 82189.

Kadangi sistema identifikuoja, kad toks naudotojas jau egzistuoja sistemoje, reikia sugalvoti kitokį naudotojo vardą.

Atnaujinimo data: 2025-03-06